V Benzeri - The Business Year


go to the

project page


go to the

original publication


download here:

pdf


V Benzeri - The Business Year

YARATICI KOZA

Müstakil bir villadan plazaya taşınma durumunun yaratabileceği yabancılık hissini, dinamik ve iç açıcı bir kurgu ile geride bırakan bir çalışma alanı… Beşiktaş'ta konumlanan Barbaros Plaza'nın 12. katında şehir manzarasını karşısına alan The Business Year, plaza atmosferinin sunduğu kurumsal ruhu, medya ofisi olmanın yaratıcılığı ile bir araya getiriyor.

Slash Architects imzalı çalışma alanı için dinamik, heyecanlı, konforlu ve üretken olmaya imkan veren gibi kelimeler kullanmak mümkün. Biraz detaya inelim! Tasarım ekibi, The Business Year'ın uluslararası yapısına ve işleyişine uygun çalışma bölümleri kurgularken dergi editörleri ve tasarımcılar için açık ofis mantığında mekanlar tercih etmiş. "Meet Up Room", "Open Research Library" ve "Idea Wall" ise ofisin beyni olarak nitelendirilebilecek bu "üretim" grubunun yer aldığı açık ofisi besleyen çözümler arasında... Ve elbette "Kitchenette", "Lounge Point" ve "Printing Point" gibi, çalışanların bir yandan soluklanırken bir yandan da sosyalleşmesine olanak sağlayan donatıları unutmamak gerek!

Kimi zaman teraryumlar kimi zaman da mobilyalarda karşımıza çıkan yeşil dokunuşlar ise Slash ekibinin çalışma alanında yaratmak istediği samimi ve iç açıcı atmosfere vurgu yapan detaylardan...